top of page
חיפוש
 • תמונת הסופר/תAmit Miller

איך בוחרים אולפן גרין סקרין לצילומים?

עודכן: 25 במאי 2020עשיתם גוגל, קיבלתם מחירים, הנה מספר דברים שאתם חייבים לדעת לפני שתבחרו אולפן גרין סקרין (רמז - מה שתחסכו בצילומים תאלצו לשלם בפוסט):

 1. גודל האולפן - כמה אנשים מצטלמים בו זמנית, האם יש בתסריט צעדים של הדמויות, כמה אנשים אפשר לצלם ב- Full Body? מה המרחק בין המצולם לרקע. יש לשמוע על מרחק של לפחות מטר אחד בין הרקע המצולם. לקריאה נוספת.

 2. מספר גופי התאורה - אולפן מגיע עם תאורה. אבל כמה? ומאיזה סוג? כדי לצלם גרין סקרין צריך הרבה מאוד תאורה, אם שילמתם זול כנראה שקיבלתם אולפן חשוך. ואיזו תאורה מתאימה לגרין סקרין?.

 3. סאונד: אקוסטיקה - האם יש אקו כשמדברים או שהאולפן אכן עבר טיפול אקוסטי (בדיקה - מחאו כף). בידוד - האם האולפן עבר תהליך של בידוד מרעשי הרחוב והשכנים? סאונד דיגיטלי - האם ציוד הסאונד שבאולפן מתחבר לציוד הצילום בצורה דיגיטלית (כך צריך) או אנלוגית (כמו פעם). מיזוג אוויר מושקט - האם המזגן באולפן עובר דרך תעלת משתיק קול? לצפיה נוספת.

 4. ציוד צילום 444 - האם היש באולפן ציוד צילום שיודע להקליט 444, כך תוכלו לקבל את כל הפרטים החשובים. מה פורמט הצילום? האם ניתן לצלם ב- RAW ולקבל יותר פרטים בצילום. קראו עוד על איך בוחרים מצלמה לאולפן גרין סקרין.

 5. איזה צבע גרין זה? האם האולפן נצבע בצבע שנקנה ב"טמבוריה" או שמדובר בצבע בעל תקן מיוחד לגרין סקרין? בדקו שאין השתקפויות על הרצפה - אם יש השתקפויות- הגרין לא ייחתך לכם כמו שצריך (השתקפות יוצרת גוון לבן). לקריאה נוספת על הצבע הנכון למסך ירוק.

 6. חלל הפקה - האם יש מטבחון, פינת הלבשה, פינת איפור? מה לגבי מגהץ, קרש גיהוץ? שולחן לכיבוד?

 7. מוניטורים - האם יש מוניטורים ללקוח, לצלם ולבמאי או שכולם מצטופפים תחת מסך אחד.

 8. חניה - האם יש חניה ללקוחות?

 9. האם קיבלתם מהאולפן קובץ גרין סקרין לבדיקה? להורדת קובץ לבדיקת חיתוך.

 10. יש לוודא עם עורך הוידאו/הקומפוזיטור מהו פורמט הצילום המועדף עליו.

 11. טלפרומפטר - האם יש צורך בטלפרומפטר להקראת הטקסט? אם כן ודאו שהמסך שלו מספיק גדול, ושהוא תומך בשפה המצולמת (עברית למשל). שימו לב שלפעמים המצולמים זקוקים ליותר מטלפרומפטר אחד, בעיקר בצילום של דיאלוגים.

 12. חיתוך בזמן אמת - האם ניתן לראות את החיתוך של הגרין תוך כדי הצילום? אופציה כזאת יכולה להקל מאוד על עבודת הבמאי והקומפוזיציה, בעיקר בפרוייקטים של תלת מימד.

 13. קי-טסט - האם יש באולפן מערכת עריכה שבאמצעותה ניתן לבדוק את הקובץ הראשון שצילמתם?

 14. כיסוי שטחים בשחור - חשוב לוודא שכל מה שלא מצולם יכוסה ב-PVC שחור או בבדים שחורים בכדי למנוע החזר של ירוק על המצולם (Spilling). ככה זה נראה.

 15. אביזרים נוספים לצילום - וודאו שיש באולפן קובים רגילים וקובים ירוקים. לעיתים יש צורך בהליכון ירוק או בבמה חשמלית מסתובבת. גריפים/סטנדים/קלקרים/מרככים - ודאו שיש מספיק ציוד נלווה לתאורה. לרשימת הציוד שלנו.

 16. הכי חשוב - ושלא יספרו לכם סיפורים - האם הצוות הנלווה יודע לצלם גרין סקרין? ישנם צלמים שונים: צלמי נוף, צלמים דוקומנטרים, צלמי דרמות, וכן - יש התמחות בגרין סקרין, שם הצלם חייב (אבל חייב) להבין פוסט-פרודקשן. אל תוותרו - בקשו קובץ לדוגמה, העלו אותו למערכת העריכה שלכם ובדקו חיתוך. הפרטים הקטנים לא פחות חשובים מהפרטים הגדולים. מקווים שעזרנו, ושיהיה לכם יום צילום מוצלח!

מוזמנים לכתוב לנו בכל שאלה שעולה!59 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page